Oldaháking

Napsal: Jiří Hušek 8.3.2010

V souvislosti s Banánovým infem o mixování v Oldalomu si dovolím zmínit ještě (snad) obskurnější zábavy v oblástce u oldřichovského tunelu. Tam se totiž (krom jiného) nachází i pěkná žulová plotna, která je pozůstatkem bývalé lomové stěny. Z důvodu značné sajrajtóznosti stavebního materiálu neslibuje žádné pěkné lezení. O to větší zábava se tam dá užít při visení ve vyjíždějící skobce či ven se drolícím friendu č. 0,25.

V loňském roce byla stěna prostoupena dvěma směry, které sledují výrazné trhliny. Uvedená klasifikace je velice orientační. Z důvodu kvakéznosti terénu nemohla být logicky použita stupnice new age, protože pak bychom se nedostali přes A1 a výpovědní hodnota by byla jaká? No? No nulová! Takže byla použita tatranská stupnice násobená oldřichovským koeficientem. Výsledkem je opět nulová výpovědní hodnota, ale to čísílko za áčkem je větší a kvůli číslům přece lezem, ne? S přibývajícími přelezy (chtěl bych vidět toho pomatence, kterej bude chtít ten hnus lízt…) se klasa bude samozřejmě měnit. Veškeré názory na toto téma uvítám.

Na závěr poznámka pro mixoborce. Linie „Orient expres“ by snad šla (nevím – na tohle oko nemám) po důkladném vypucování a přejištění přelézt s krumpáčema a zubatejma keckama. Pro úplnost ještě konstatuju existenci mixového koutku, jenž tvoří pravou hranici stěny. Lezení po glazurce, drnech, spárkami. Pěkné. Klasa M5(?).

Hákingu zdar!